Zaspomínajme si spolu na jarné prázdniny

28. marca 2023

Jarné prázdniny s Face Clubom sú už síce nejaký ten týždeň, dva za nami, no my by sme si na nich ešte trošku pospomínali. Boli totiž svieže a zábavné po každej stránke! Poriadne sme sa nakopli do všetkého, čo je pred nami.

Poriadne sme rozhýbali naše telá, aj mysle

Prázdniny sme odštartovali poriadnou dávkou hudby a pohybu. Vo Face clube sme si dali náš obľúbený Just dance, a podľa choreografie premietanej na stene sme tancovali naozaj o dušu 😃. Samozrejme, každý svojim štýlom, a to na tom bolo najkrajšie, že sme sa mohli tešiť z toho, že sme každý iný, ale pritom vieme robiť spoločné veci. Spoločne s Mášou sme ,,roztancovali,, aj svoje mozgy. Cez zaujímavé neuro cvičenia sme trénovali svoju ľavú a pravú mozgovú hemisféru. Spolu, ale pritom každý sám za seba, sme pokračovali aj v utorok. 

Jedno z neurologických cvičení

Tento deň patril vo Face clube Hlavoklamom, teda hlavolamom, pri ktorých sme fakt často nevedeli, či nás neklame zrak 👏, neboli totiž vôbec jednoduché. Ale naše decká sa s nimi popasovali úplne bravúrne,🏅hľadali úlohy polepené po stenách klubu, snažili sa ich vyriešiť a svoje poznámky si písali na papiere.
Z tých bystrých hláv našich návštevníkov sa v tento deň naozaj parilo 🤯 🤓.

A parilo sa aj na druhý deň, ale už z podlahy v telocvični! Všetky nohy našich úžasných deciek lietali po telocvični a naháňali loptu. Ale nie len tak bez zmyslu. S poriadnou dávkou chuti a odhodlania bojovali za svoje tímy vo futbale, vybíjanej a hre o vlajky. A spoločne sme sa opäť niečo učili. Ako hrať tímovo, ako vyhrávať, a pritom nepohŕdať druhými a prehrávať, a pritom nepohŕdať sebou ☺️ a z telocvične sme potom vychádzali ešte spokojnejší, ešte súdržnejší, a zase o niečo starší 🙂.

TELOCVIČsa

Cez workshopy sme rozvíjali svoje zručnosti

Rôznorodosť a jedinečnosť každého z nás sme využili aj pri mnohých workshopoch a aktivitách. Vo štvrtok si napríklad každé z detí vytvorilo spolu s našimi zahraničnými dobrovoľníčkami vlastnú tajomnú truhlicu 📦. Bolo to miesto, kde tak mohli “uskladniť” svoje spomienky, emócie a zážitky 💫. Naším klubom sa v čase workshopu nieslo nezvyčajné ticho, pretože deti vyrábali, maľovali, rozmýšľali a spomínali. 

V posledný deň prázdnin sme nenechali napospas ani naše chuťové poháriky 🍔. No nešlo to bez práce. Rozdelili sme sa do 3 skupín a začali pripravovať chutné muffiny s polevou a banány s piškótami namočené v čokoláde. Každá skupinka si v príprave viedla mimoriadne dobre. Výsledkom boli samotné maškrty, ktorých príprava bola podstatne dlhšia ako samotné zjedenie 😊. Dali sme im rady do pár minút, no nie je sa čo čudovať, veď čo chutí, to sa rýchlo zo stola stratí 😋.

Koniec jarných prázdnin bol v klube naozaj chutný 😋

Jarné prázdniny sme vo Face clube zakončili veľmi, veľmi chutne 👍🏼. Zorganizovali sme langošovicu, a po našich langošoch sa naozaj len tak zaprášilo. Ruky našich netradičných „dobrovoľníčiek“ neúnavne spracúvali cesto a vyprážali, a tak návštevníkom v ten večer pripravili spolu až 84 langošov 💪. To chce veľkú odvahu 👏. Touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať Lenke a jej pomocníčkam za ich ochotu a čas prísť medzi nás a pripraviť tak skvelú pochúťku.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za pomoc pri príprave všetkých úžasných prázdninových programov vo Face Clube, rovnako ako aj návštevníkom za to, že sa jarné prázdniny rozhodli prežiť práve s nami 😌.