FaceClub

Prečo FaceClub? Lebo ťažká situácia je impulzom pre zmenu

A myšlienka, ktorá odštartovala vznik miesta, ktoré ponúkne deťom a mladým možnosť na plnohodnotné trávenie voľného času (ako alternatívu k rôznym pohostinstvám a krčmám, ktorých bolo v čase vzniku myšlienky v našom meste dvadsaťtri) vznikla v roku 2009. Už od myšlienky až po samotné otvorenie FaceClub u vznikal priestor, ktorý mladým ponúkol budovať niečo spoločne a spoločnými silami dôjsť až do cieľa.

Mladí i starší dobrovoľníci-nadšenci strávili deväť mesiacov v priestore, ktorý chátral, a premenili ho na niečo nové. Takto vznikla duša dobrovoľníctva, ktorému sa dlhodobo venujeme, a tiež priestor FaceClubu, ktorý bol otvorený v marci 2011 a je navštevovaný deťmi a mladými dodnes. 

nealko bar faceclub spisska bela

Náš cieľ: Ponúkať priestor

Cieľom priestoru FaceClub je deťom a mladým ponúkať bezpečný priestor na aktívne trávenie voľného času. Ponúkať im priestor na budovanie priateľstiev a rozvoj kompetencií. 

PRIESTOR pre rozvoj

Aktivity vo FaceClube sme prispôsobili rôznym cieľovým skupinám, ktoré FaceClub navštevujú. Prostredníctvom týchto aktivít chceme nachádzať a rozvíjať potenciál každého jednotlivca navštevujúceho FaceClub. Vo FaceClube môžeš zažiť rôzne kvízy, worskhopy, diskusie, prednášky, hry, či tábory na určité témy. 

PRIESTOR pre vzťahy

Ak by neexistovali vzťahy medzi ľuďmi, život by stratil zmysel. Vyjadruje to aj jeden múdry výrok: “Život sú vzťahy a všetko ostatné sú detaily.” Vzťahy majú nenahraditeľnú rolu a vo FaceClube vytvárame práve priestor na budovanie zdravých vzťahov na všetkých úrovniach. S týmto zámerom sme zariadli priestory FaceClubu, kde si môžeš spolu s kamarátmi zahrať rôzne zážitkové či spoločenské hry, biliard, pingpong, kalčeto alebo len tak spolu pokecať v našej Chill room. Chillovanie si môžeš osladiť ponukou nášho baru. 

PRIESTOR pre priateľstvo

Dostupné a bezpečné prostredie FaceClubu vytvára dobré zázemie na vznik priateľstiev. Počas doby existencie klubu sme boli svedkami mnohých takýchto priateľstiev. 

spolocenske hry faceclub spisska bela

PRIESTOR len tak byť 

Náš priestor ponúka dostatok pestrosti na individuálne potreby každého návštevníka. Ak sa potrebuješ zašiť a len tak vypnúť, je tu pre teba Chill room. Ak chceš oddychovať pri tvorbe niečoho originálneho, môžeš navštíviť kreatívnu miestnosť. A ak vôbec nevieš čo chceš, vo FaceClube je mnoho inšpirácií a určite nájdeš niečo, na pohladenie svojej duše.  

PRIESTOR pre pochopenie 

Vo FaceClube sa skutočne tešíme z každého návštevníka, ktorý k nám príde tráviť svoj čas. Uvedomujeme si jeho hodnotu, pretože jeho prítomnosť nás vždy nejakým spôsobom obohacuje. Práve odlišnosti každého návštevníka sú jednotlivými kúskami, ktoré tvoria mozaiku celého FaceClubu, a tak sa vo FaceClube snažíme vytvoriť prirodzenú priateľskú atmosféru, kde môže byť každý sám sebou. 

herna faceclub spisska bela

Náš FaceClub tím

Bez dobrého tímu je aj ten najlepší projekt vopred odsúdený na bolestivý neúspech. My máme to šťastie, že sme našli tých najlepších ľudí, akých sme si pre tento projekt mohli priať. Zložitej hierarchii sa vyhýbame (veď podstatou nášho úspechu je dobrovoľné nasadenie), máme však istý systém, vďaka ktorému veci v klube fungujú tak, ako majú. Jadro nášho tímu tvorí koordinátor a dobrovoľníci.

Koordinátor 

Na čele FaceClubu stojí jeho koordinátor. Koordinátor je pre klub nielen manažérom jeho aktivít, ale je tu hlavne pre deti a mladých ako človek, na ktorého sa môžu kedykoľvek obrátiť. Je ich kamarátom, poslucháčom, poradcom mentorom či pomocníkom. Presne tak, ako to robil predošlý koordinátor Edo, to od leta robí jeho nástupca Jakub.

Súčasným koordinátorom priestoru Face Club je totiž Jakub Varga.

Jakub je mladý muž, ktorý vo Face Clube vyrástol. Keď prvýkrát prekročil brány klubu bol ešte malý chlapček. My sme mohli za tento čas sledovať ako sa z malého zvedavého chlapca postupne stal aktívny dobrovoľník a neskôr koordinátor, ktorého srdce bije pre tento priestor. Jakub je komunikatívny, aktívny a plný nových nápadov. Nebojí sa nových výziev a záleží mu na ľuďoch s ktorými denne pracuje.

DOBROvoľníci – dobrovoľne a so srdcom

Dobrovoľníci sú dôležitým pilierom FaceClubu. Pravidelne totiž participujú na jeho aktivitách. Pomáhajú a vytvárajú outdoorové aktivity, plánujú a realizujú programy pre deti a mladých, starajú sa o priestory a program FaceClubu (často pomáhajúc aj v novovzniknutom priestore Pôjd na poschodí) a mnoho iného. Skrátka napĺňajú svoj potenciál prostredníctvom toho, čo ich baví. 

Dobrovoľníci z radov mladých sú pre nás osobnosti s individuálnymi potrebami, a preto veríme, že prostredníctvom podporného programu založeného na pravidelných stretnutiach, individuálnej podpore a cielenej práci s dobrovoľníckym tímom mladí dokážu nachádzať svoje talenty a dary, hlbšie ich rozvíjať, majú možnosť budovať svoj charakter, postoje a silné priateľstvá, posúvať svoje limity, realizovať nápady a sny, a tým sa stávať kompetentnými mladými ľuďmi pripravenými do života.

Prostredníctvom programov European Solidarity Corps už štyri roky prichádzajú do nášho mesta aj mladí dobrovoľníci zo zahraničia, ktorí sú obrovským jazykovým, kultúrnym, ale aj osobnostným či individuálnym prínosom nielen pre FaceClub, mladých, ale aj široké okolie. Vďaka zahraničným dobrovoľníkom môžeme prinášať neformálne hodiny cudzích jazykov do škôl, do FaceClubu, búrať jazykové bariéry u mladých ľudí a budovať silné medzinárodné priateľstvá. 

faceclub priestor spisska bela

Kontakt na FaceClub

📮 Petzvalova 16, 059 01 Spišská Belá
📨 email: varga@spisskabela.sk 
☎️ telefón: 0915 155 900

Facebook: https://www.facebook.com/faceclub.sk