Zapoj sa s nami do týždňa dobrovoľníctva a začni leto dobrom

16. júna 2023

Týždeň dobrovoľníctva prináša rôznorodé dobrovoľnícke aktivity pre širokú verejnosť na celom Slovensku. Nezáleží na tom, či máte alebo nemáte skúsenosti s dobrovoľníctvom. Každý sa môže zapojiť.

Heslom ročníka 2023 je ZAČNIME LETO DOBROM. Týždeň dobrovoľníctva sa tento rok uskutoční v novom termíne, pred letnými prázdninami – 23. až 29. júna 2023.

O čo vlastne ide?

Počas týchto dní sa budete môcť zapojiť do dobrovoľníckych činností, ktoré ponúkajú jednotlivé organizácie. Pomáhať môžete pri maľovaní plota a lavičiek, sprevádzaní seniorov, príprave hier pre deti, čistení okolia, prekladoch do angličtiny, vyrábaní darčekov, doprevádzaní kapiel či distribúcií potravinovej pomoci pre ľudí v núdzi a pri ďalších rozmanitých aktivitách. 

Aktivít v rámci Týždňa dobrovoľníctva je po celom Slovensku neúrekom. Všetky pokope ich nájdeš TU.

Aj my sme súčasťou tohto krásneho projektu

Poď s nami do toho. Vyber si jednu z 2 aktivít, ktoré sme pre teba pripravili a skús si dobrovoľníctvo na vlastnej koži. Tu sú možnosti:

Buď s nami súčasťou tohtoročných Kaštieľnych hier

Tak ako po minulé roky, tak aj tento rok je náš tím súčasťou detského programu na Kastieľnych hrách. Tentoraz sme sa rozhodli dať možnosť aj iným dobrovoľníkom.

Pozývame ťa pripraviť a zrealizovať interaktívny program pre deti s názvom Cesta okolo sveta, ktorý bude súčasťou tohtoročných Kaštieľnych hier v kaštieli v Strážkach. Premeníš sa s nami na námorníka alebo pilota či horského nosiča a cez rôzne aktivity deťom priblížiš rôzne formy cestovania v rôznych biotopoch. Týmto všetkým a mnohými ďalšími aktivitami dokážeme deťom vyčariť úsmev na ich tvárach. Program bude prebiehať popoludní v krásnom prostredí anglického parku kaštieľa v Strážkach, no teba budeme potrebovať o čosi skôr, aby sme stihli všetko poriadne pripraviť. Tak neváhaj a poď si s nami zažiť silu DOBROvoľníctva

Táto aktivita prebehne v nedeľu 25.6. 2023 od 12:00 do 19:00.

Zaregistrovať sa môžeš TU.

Mladší pre starších

 Ani naši seniori v meste či v iných zariadeniach nám nie sú ľahostajní. Pridaj sa k nám a zaži popoludnie s ľuďmi, ktorí sú studnicou dychberúcich inšpiratívnych príbehov. Spoločné rozhovory, kreatívne dielne či jednoduché hry dokážu našim seniorom zlepšiť dni a teba obohatiť o mnohé poznatky zažité na vlastnej koži. Tak neváhaj a daruj svoj ČAS našim starkým. 

Táto aktivita prebehne v nedeľu 28.6. 2023 od 15:00 do 17:00.

Zaregistrovať sa môžeš TU.

Neváhaj, pridaj sa k nám a začni leto DOBROM!