Strávme letnú nedeľu spoločne

18. júla 2022

Pozývame vás stráviť spoločnú nedeľu. Strávme spolu popoludnie plné zábavy, oddychu, no hlavne spoločných chvíľ. Deti, mladí, seniori, rodiny aj jednotlivci. Každý si príde na svoje. Tešíme sa na vás 31.7.2022 od 13:00 v záhrade evanjelického kostola v Spišskej Belej. 

Na čo všetko sa môžete tešiť? 

Komunitná nedeľa bude ďalšou veľkou spoluprácou viacerých organizácií a iniciatív z nášho mesta, kde každý prispeje tým, čo vie najlepšie. 

Aktivity pre deti a mladých od výmyslu sveta

Face Club v spolupráci s mestom Spišská Belá a občianskym združením Expression o.z. a jeho dobrovoľníkmi sa postará o tvorivý a športový program pre decká a pripraví aj Escape room pre mladých. Zahraničná dobrovoľníčka Máša spríjemní spoločný čas hrou na klavír.  Záverom dňa bude premietanie animovanej rozprávky Údolie lampášikov.

Materské centrum Hernička sa postará o to, aby bolo postarané aj o najmenšie detičky či seniorov. Viki Sisková, jedna z členiek Herničky sa s mamičkami podelí o svoje vedomosti z montessori oblasti. Okrem teoretických princípov sa dozviete aj o tom, ako pripraviť motessori prostredie doma a aké činnosti môžete ponúknuť svojim drobcom hneď od narodenia do 3 rokov. Nebudú chýbať ani ukážky monte pomôcok či odporúčané knihy.

Občianske združenie Kráčame spolu tiež prispeje svojou účasťou a pripraví pre všetky detičky zaujímavé aktivity rôzneho druhu.

Herečky z ochotníckeho divadla Theatrobalans sa postarajú o to, aby každú detskú tváričku ozdobila maľba podľa možností a výberu.

Aktivity pre deti – Jarná kamarátska opekačka

Príjemný priestor a nové poznatky

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi Spišská Belá sa s nami podelí o svoje krásne priestory a pre všetkých zvedavých zabezpečí komentovanú prehliadku evanjelického kostola. 

Parádne jedlo, ktoré nesmie chýbať!

O chutné jedlo sa znova postará Chef from the woods alebo Ľubo Šmindák. Ak ste jeho jedlo ešte neochutnali, komunitná nedeľa bude skvelou príležitosťou. 

Jarná kamarátska opekačka

Program podujatia

13:00 – otvorenie komunitnej nedele, predstavenie partnerov 

13:30 – klavírne vystúpenie dobrovoľníčky Máši

14:00 – komentovaná prehliadka evanjelického kostola

14:30 – klavírne vystúpenie dobrovoľníčky Máší

15:00 – Montessori workshop pre mamky 

16:00 – komentovaná prehliadka evanjelického kostola

19:00 – premietanie rozprávky Údolie lampášikov 

Tešíme sa na Vás!

Projekt je podporený z rozpočtu PSK.