Komunitná nedeľa znova spojila niekoľko organizácií

1. augusta 2022

Poslednú júlovú nedeľu sa aj napriek chladnejšiemu počasiu uskutočnilo podujatie Komunitná nedeľa. Podujatie prebiehalo v areáli evanjelického kostola. Išlo o vzájomnú spoluprácu niekoľkých organizácií s jedným cieľom, stráviť spoločný čas.

Nedeľa, počas ktorej každý prispel svojou troškou 

Veľká vďaka patrí organizácii Sem – spoločenstvo evanjelickej mládeže a chalanom z Domu na polceste vo Veľkom Slavkove, ktorí zahnali náš strach z nepriazne počasia a zachránili nás pred prípadným dažďom prostredníctvom zapožičania a postavenia veľkokapacitného stanu. 

Svoje priestory pre účely príjemného komunitného stretnutia poskytol Cirkevný zbor evanjelickej cirkvi v Spišskej Belej, no nezostali sme len pri vonkajších priestoroch. Pani farárka Mgr. Eva Germanová, PhD. počas dvoch prehliadok zvedavým účastníkom ochotne priblížila evanjelický kostol i jeho históriu.

Komunitná nedeľa – prehliadka evanjelického kostola

Face Club v spolupráci s občianskym združením Expression o.z. a mestom Spišská Belá pripravil športové i zábavné aktivity pre deti.

Komunitná nedeľa – športové aktivity pre deti

Mladí dobrovoľníci sa postarali aj o chutné lievance so šľahačkou a ovocím. Dobrovoľníčka Máša z Ukrajiny popoludnie spríjemnila hrou na klavír a dokonca sa jej podarilo ,,splniť si,, sen a zahrala si na chrámovom organe. Dobrovoľníčka Erika z Lotyšska pripravila pre deti a mladých komunitnú hru. Všetci úspešní riešitelia boli zapojení do žrebovania o 3 spoločenské hry. Víťazom Lucke, Sofii a Tobiášovi srdečne blahoželáme.

Komunitná nedeľa – chutné lievance

Komunitná nedeľa pre malých… aj veľkých

Materské centrum Hernička si pripravilo aktivity pre najmenšie detičky. Hračky, knižky a iné tvorenie nesmelo chýbať. Jedna z členiek, Viki Sisková si pre všetky mamičky, ale aj oteckov pripravila workshop o Montessori prístupoch a aktivitách pre detičky do 3 rokov. Podelila sa s nami aj s bohatou ukážkou vlastnoručne vyrobených, ale aj kúpených montessori pomôcok.  

Komunitná nedeľa – aktivity materského centra Hernička

Mamičky s detičkami z občianskeho združenia Kráčame spolu pripravili pre všetky zvedavé detičky tvorivé dielne, aktívnu penu, a ďalšie aktivity na rozvoj jemnej motoriky. Spríjemnili tak chvíle nielen detičkám, ale aj rodičom.  

Komunitná nedeľa – aktivity občianskeho združenia Kráčame spolu

Herečky z ochotníckeho divadla Theatrobalans zasa svojimi maľbami premenili všetky detské tváre na motýliky, spidermanov či mačičky.

Komunitná nedeľa – maľovanie na tvár – ochotnícke divadlo Theatrobalans

Spoločný deň mal rozprávkový záver

Spoločný deň sme ukončili premietaním rozprávky Údolie lampášikov. O divákov veruže nebola núdza. Kinosála sa naplnila do posledného miestečka. Premietanie rozprávky bolo podporené výzvou poslancov Prešovského samosprávneho kraja. 

Ďakujeme všetkým…

Partnerom, ktorí svojou účasťou prispeli do programu, ale hlavne tým, ktorí medzi nás prišli. Pretože o tom to celé bolo, aby sme sa stretli, porozprávali, zabavili. Veríme, že ste s nami strávili príjemný čas a že sa uvidíme aj nabudúce. My sa na vás už teraz tešíme. 

Vybrané aktivity boli podporené z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja.