Kaštieľny park ožil rozprávkovými postavami 

1. júla 2022

Kto nemá rád rozprávky? Každý malý aj veľký sa nájde určite aspoň v jednej. Tri prasiatka, Snehulienka a sedem trpaslíkov či Shrek, to sú len tri príklady z množstva, ktoré nám napadá. Preto bol aj náš Face Club program pre deti na tohtoročnom podujatí Kaštieľne hry v Strážkach pri Spišskej Belej o rozprávkach.

Kaštieľne hry 2022

Rozprávka pre všetkých cez Kaštieľne hry

Časť parku ožila rôznymi postavami z najrôznejších rozprávok. Deti mohli stretnúť Ariel, Tarzana a jeho Jane, včielku Maju či klobučníka z krajiny zázrakov.

Kaštieľne hry 2022

No tieto postavičky tam neboli len tak pre nič za nič, pretože všetky mali dôležitú úlohu: overiť schopnosti a vedomosti malých návštevníkov rozprávkového lesa.

Kto každý sa v rozprávkovom lese objavil?

Po úvodnej registrácii a privítaní lesnými škriatkami sa deti mohli pustiť do práce.

Kaštieľne hry 2022

Klobučník overil ich vedomosti v oblasti byliniek a deti pohostil chutným čajom, pri Babe jage si zase vyskúšali penový experiment. Včielka Maja overila ich vedomosti z matematiky a schopnosť skákať na švihadle a Popoluške zase pomohli roztriediť strukoviny, vybrať z nich zatúlané zápalky a zložiť z nich hlavolam. Na stanovišti pri Tarzanovi a Jane si deti zasa overili svoju mušku v streľbe z luku a rovnováhu v chode po lane. Víla Zvonilka deti previedla labyrintom a tri prasiatka postavili dom, ktorého odolnosť malí návštevníci testovali. Poslednou rozprávkovou postavičkou bola Ariel, kde úlohou menších detí bolo uloviť rybky z bazéna a väčších zasa uloviť ľudí (ich podpisy), na základe vybraných charakteristík.

Šikovnosť bola odmenená

Na každom stanovišti deti získali za splnenie úlohy pečiatku, vďaka čomu po zozbieraní všetkých pečiatok svoju kartičku nalepili na nástenku a prebrali si odmenu v podobe rozprávkových nálepiek. 

Kaštieľne hry 2022

Ďakujeme…

Všetkým lesným návštevníkom za odhodlanie a radosť z plnenia úloh a tešíme sa na ďalší ročník. Rovnako ďakujeme našim rozprávkovým kamarátom za ich ochotu s deťmi stráviť krásne popoludnie 🥰.