NETRADIČNÝ festival netradičných športov!

13. septembra 2022

Ak máte na mysli nejaké super špeci netradičné športy, nie je to nimi. Tie tam samozrejme tiež boli. A boli zábavné. No čo spôsobovalo netradičnú „zábavu“, bol výpadok elektriny. Od začiatku sa naše plány krížili s vyššou mocou. Z čoho sme ale ostali skutočne povzbudení, bola radosť a zanietenosť ľudí, ktorí sa prišli zabaviť. Prežili sme, že čas strávený pri dobrej aktivite SPOLU, je to najdôležitejšie, čo máme. A bolo to cítiť. Samozrejme, nemať tieto komplikácie, program a priebeh festivalu mohol byť o to kvalitnejší. No možno by sa z neho vytratila tá spontánnosť a pohoda, ktorá tam bola.

Prípravy začali už počas minulej zimy

Do prípravy festivalu išli naši dobrovoľníci s úplným zanietením. Počiatok ich snahy siaha už do zimných mesiacoch, keď sme ako jeden tím bojovali za to, aby sa tento festival mohol uskutočniť. Krabica s názvom Festival netradičných športov v rámci Tesco výzvy ,,Vy rozhodujete, my pomáhame,, mala najviac žetónov a tak prvý úspech bol na svete. Už len samotný festival.

Netradičné športy


Zorganizovať Festival netradičných športov znamená mať dostatok ochotných sŕdc a rúk pripravených pomáhať. A presne takí sú dobrovoľníci z Face Clubu.

Pomôcť ich prišlo až 25 a vďaka ním ste mohli zažiť až 45 netradičných športových aktivít! Ako inak najviac pozornosti vzbudili Bumber Bally, Slackline, Ľudský bumerang či Bungee lano. Odvážlivci skúsili jednokolky, či skákacie nohy.

Naši najmenší návštevníci našli uplatnenie v detskom kútiku plnom aktivít na ich rozvoj. A že netradične športy ozaj bavili, vieme aj vďaka tomu, že naše fit občerstvenie pripravené našimi dobrovoľníkmi sa pomerne rýchlo minulo. Sme radi, že chutilo!

Netradičné športy

Festival nebol však iba o športe…

Športovú a odbornú kvalitu festivalu povzniesli naši lektori Johny a Paťka, ktorí k nám pricestovali až z ďalekých Košíc.

Vďaka fyzioterapeutke Paťke odchádzalo mnoho návštevníkov „narovnaných“ a odhodlaných poskytnúť kvalitnú masáž šije svojmu partnerovi.

Johny nám zasa objasnil pravidlá Frisbee a vo svojom workshope sa zameral na silovo-kondičný tréning s vlastným telom doplnený Kettlebellmi.

Workshop – masáž šije

Aj priaznivci analytického a logického myslenia si prišli na svoje! Na zapojenie ľavej hemisféry sme pripravili únikovú miestnosť, z ktorej sa podarilo vyjsť iba tým najlepším. Rozlúštiť rébus nebolo vôbec jednoduché. Únikovú miestnosť s vlasteneckým názvom Petzvalova pracovňa si pre vás pripravil náš dobrovoľník Matúš.


Festival netradičných športov bol plný pestrých momentov. Aby toho nebolo málo, jeden náš čakal na úplnom konci. Ako náhle sme festival ukončili a začali s balením, spustil sa silný lejak spojený s poriadnou búrkou. Naše vzácne netradičné aktivity tak nešli do krabíc v sklade, ale priamo na stoly Face Clubu, kde sa museli všetky dôkladne presušiť.


Ďakujeme všetkým za príjemne strávený čas a tešíme sa na vás opäť o rok!

Toto podujatie bolo podporené z grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáhame“ spoločnosti Tesco Stores SR.