Aký bol príbeh posledného anglického campu?

12. septembra 2022

V jeden z posledných letných týždňov si pre decká pripravila anglický camp aj naša najnovšia dobrovoľníčka Erika z Lotyšska. Témou tábora bolo Vytvor si svoj vlastný príbeh

A čo tvorí príbeh? 

Samozrejme hlavná postava, každý príbeh ju má. Takže deti mali možnosť vytvoriť si vlastnú hlavnú postavu. Vzali sme teda lepidlo, papiere, fixky, ceruzky, množstvo iných kreatívnych materiálov a pustili sa do práce. Niektoré deti vytvorili postavy inšpirované videohrami, iné filmami a niektoré sa dokonca stali hlavnými postavami svojich príbehov. 

A každý príbeh má aj miesto, kde sa odohráva. Takže sme museli dať postavám „pódium“, kde môžu pôsobiť. Deti mohli zapojiť vlastnú fantáziu a vytvoriť si to, čo si ich srdce prialo. Niektorí dokonca pre svoje postavy vytvorili kamarátov, aby zlepšili svoj príbeh. Rozprávali sme sa aj o našich obľúbených príbehoch, filmoch a rozprávkach a ich postavách. Hrali sme tiež hru, pri ktorej sme sa pokúšali uhádnuť, na akú postavu ostatní myslia. 

Ale deti sú deti…

Majú príliš veľa energie na to, aby sedeli pri stole celý deň. Takže vždy, keď mali príliš veľa energie, hrali sme rôzne druhy hier, aby mohli vydať svoju energiu a lepšie sa sústrediť na ďalšiu prácu. Jednou z ich obľúbených bola „Track of imagination“. Keď museli prejsť cez ,,nebezpečnú,, trať so zaviazanými očami. Čas sme spolu trávili aj vonku. Snažili sme sa rozoznať veci v každej farbe a robili sme kriedové umenie na chodníkoch. 

Camp sme ukončili výletom do neďalekej Starej Ľubovne

Posledný deň sme sa vybrali na výlet na Ľubovniansky hrad. Museli sme vstať skoro, aby sme stihli autobus. Potom, čo sme dorazili do Starej Ľubovne, nás čakala ešte polhodinová túra do kopca na hrad. Túra bola náročná, ale všetci ju úspešne zvládli.

Pred vstupom do hradu sme si prešli skanzen, kde si deti mohli vyskúšať, ako sa žilo v minulosti. Highlightom výletu bol stánok, kde si decká mohli kúpiť rôzne píšťalky a drevené hračky. Takže si viete predstaviť, ako asi prehliadka hradu prebiehala. Po prehliadke hradu so sprievodcom tí najodvážnejší vyšli na najvyššiu hradnú vežu, z ktorej bol krásny výhľad. Bol to skvelý moment, ktorý zavŕšil náš úžasný, ​​fantáziou naplnený týždeň.

Tento camp bol aktivitou zahraničnej dobrovoľníčky Eriky, ktorú hosťujeme vďaka projektu podporenom Európskym zborom solidarity.