Leto vo Face Club-e bude nadupané. Pozrite sa, čo všetko chystáme

22. júna 2022

Letné prázdniny už pomaly, ale isto klopú na dvere. Brány škôl sa o pár dní na určitý čas zatvoria. To ale neplatí pre brány Face Clubu či Pôjdu. Leto vo Face Club-e bude totiž otvorené pre všetkých – malých, veľkých či rodiny, a to oveľa viac než inokedy počas roka. 

Leto 2022 je aj pre nás najväčším highlight-om roka v klube. Spolu s celým dobrovoľníckym tímom sme teda dali hlavy dokopy, dumali a radili sa, až… až vznikol prázdninový megaplán Face Club-u. 🗺

Tak sa pohodlne usaďte a začítajte sa do nášho letného programu, na ktorý sa môžu tešiť všetci – či už deti, mladí a aj ich rodičia! 👌

Dopoludnia v klube pre deti – lebo „Kdo si hraje, nezlobí“ ⚽️

Aj tohtoročné letné prázdniny, bude klub otvorený v dopoludňajších hodinách každý pracovný deň od 9:00 do 13:00. O kvalitný program sa postarajú naši animátori. Spoločné hry, tvorenie, varenie, kvízy či filmy? Nie je problém, stačí prísť a zažiť leto vo Face Club-e.

Takže, milí rodičia, ak neviete, čo s vašimi ratolesťami, Face Club je riešenie. ☺️ Aj takto by sme vám radi pomohli, keď vaše dieťa zahlási: „Mami, ja sa nudííím!“, a uľahčili vám vypĺňanie programov pre vaše decká počas leta.

dopoludnie faceclub spisska bela spolublizsie
Z dopoludnia pre deti vo Face Club-e

Nočný maratón, grilovačka aj koncert. Leto vo Face Club-e patrí večer mladým ✌️

Čas od 19:00 do 22:00 bude patriť mladým. Večery vo Face Clube budú naplnené hraním (kalčo, pingpong, biliard), popcornom či spoločnými stretnutiami. „A čo tak prespať v klube?“ 😎 Prečo nie, už sme to predsa zažili a bolo to super. „Alebo naopak nespať a celú noc hrať ping-pong?“ „Alebo oddychovať v letnej čitárni a rovno si aj niečo ugrilovať?“ „A čo tak skutočný kvalitný koncert v našej záhrade?“ Aj to sa dá! Mladí si vždy vymyslia ešte jednu skvelú aktivitu navyše.

Tak sa zastavte, určite sa aj teraz chystá niečo netradičné a výnimočné!

face club faceclub mladi spisska bela
Cestovateľské večery vo Face Club-e, Nórsko

Leto a kempovanie? Jednoznačne! ⛺️

K letu vo Face Clube neodmysliteľne patrí aj kempovanie! A tohto roku bude takýchto príležitosti neúrekom. Veď sa pozrite:

Anglické denné kempy

Vzdelávacie centrum Pôjd, ktoré vyrástlo nad Face Club-om, ponúka pod vedením zahraničných dobrovoľníčok tematické denné kempy v angličtine. 

Anglický camp 2021 Cesta okolo sveta

1. Cesta do vesmíru
Vydaj sa s nami na cestu do vesmíru a poď preskúmať jeho tajomstvá. Kemp sa uskutoční 11.-15.7. 2022. Je určený pre začiatočníkov vo veku 6-10 rokov. Prihlasovanie a viac informácií tu: https://forms.gle/rEc9eyvsDfHv3QrA7 Kapacita je len pre 12 detí, tak sa rýchlo hláste. 🏃

2. Anglický kemp
Poznáš z telky vtipnú dvojicu Phineasa a Ferba? 🤩Sú to výmyselníci, ktorí sa neboja hádam ničoho, a ty môžeš zažiť týždeň práve z ich života. Spolu s našou dobrovoľníčkou Mášou budeme pátrať 🕵️, tvoriť 🎨, experimentovať 🧫🧪 a spoznávať nové veci 😍. Camp je určený pre decká vo veku od 8 do 12 rokov, ktoré sú v angličtine mierne pokročilé. Viac informácii o campe nájdeš v tomto článku: https://ozexpression.sk/tyzden-zo-zivota-phineasa-a…/

Uskutoční sa 25.-29. júla 2022.  Prihlásiť sa môžete tu

3. Anglický kemp
Tretí anglický kemp pod vedením dobrovoľníčky Eriky z Lotyšska sa skutoční 22.-26. augusta 2022. Tému a ďalšie info sa dozvieš koncom júla, no termín si môžeš rezervovať už dnes 😉. Sleduj naše sociálne siete a nič ti neujde. 

Tábory po našom (v slovenčine)

Misia Prežitie 2.0
Pokračovanie legendárneho kempu pod vedením skúsených dobrovoľníkov. Štyri dni plné dobrodružstva, zábavy a smiechu v kruhu kamošov. Tábor je pobytový, uskutoční sa od štvrtka 14. júla do nedele 17. júla 2022 a je určený pre deti od 10 do 14 rokov. Viac informácií a prihlasovanie už nájdete tu:

Dobrodružno – poznávací denný letný tábor 2021

Čím budem až vyrastiem?
Prečo ľudia pracujú? A čo v tej práci vlastne robia? Čo je to povolanie? Odpovede na tieto otázky budeme hľadať počas denného tábora o povolaniach. Tábor prebehne od 1. do 5. augusta 2022. Bude určený pre menšie deti od 5 do 9 rokov. Viac informácií zverejníme už čoskoro. Sledujte naše sociálne siete.

Budeme tu aj pre rodiny 👪 

Okrem aktivít v klube sa s nami budú môcť stretnúť nielen deti a mladí, ale aj celé rodiny, a to na aktivitách, ktoré plánujeme v meste a okolí. Zaujímať by vás mohli napríklad tieto:

Rodinná olympiáda
V mesiaci júl spoločne s vami oslávime deň rodiny. Presnejšie v nedeľu 10. júla 2022, a to rodinnou olympiádou. Súčasťou podujatia budú aj semináre o otcovstve a materstve pod vedením odborných lektorov. Viac o podujatí sa dozviete na našom Facebooku.

Komunitná nedeľa
na prepájaní komunít a spoločenstiev nám veľmi záleží. Preto by sme poslednú júlovú nedeľu chceli stráviť spoločne. Deti, mladí, spolky, cirkvi, športovci, seniori. Všetci spolu s jedným cieľom – stráviť spolu príjemný čas, na ktorý budeme dlho spomínať. Viac o podujatí už čoskoro na našom Facebooku.

Festival netradičných športov
Kin ball, Crossnet či Rollors. Nerozumieš? Nevadí, príď na Festival netradičných športov a hneď pochopíš, o čom je reč. Množstvo netradičných športov si budeš môcť skúsiť 14. augusta 2022 v kaštieľnom parku v Strážkach. Súčasťou podujatia budú aj dva zaujímavé workshopy zo sveta športu. Viac o podujatí sa dozvieš na našom Facebooku, už čoskoro.

Jeden z našich netradičných športov – bumper lopty

Nájdeme si čas aj na dobro(voľníctvo) 🕊

Chceme, aby naše dobrovoľníctvo siahalo aj za brány Face Club-u. Budeme teda náš program tvoriť tak, aby sme mohli stráviť nejaký čas aj s klientmi zo Zariadenia opatrovateľských služieb, detičkami zo znevýhodneného prostredia, či s deťmi z Centra pre deti a rodiny. Aj im chceme spríjemniť letné dni našimi aktivitami. 

dobrovolnictvo faceclub spolublizsie
Deň solidarity v Domove sociálnych služieb v Strážkach

A čaká nás ešte omnoho viac…

Ako sa hovorí, najlepšie nápady vznikajú nečakane. Preto sa aj program pre leto vo Face Club-e bude (takmer určite) meniť a dopĺňať o rôzne iné skvelé malé či väčšie podujatia. Ak máte nápad na nejakú parádnu aktivitu, neváhajte a dajte nám o nej vedieť.

A nezabudnite celé leto vo Face Club-e sledovať! 🔭

Už sa nevieme dočkať, až sa pustíme do našich plánov. Ak teda chcete o všetkom vedieť (a nič nepremeškať), sledujte nás 👀. Pre viac informácií o podujatiach Face Clubu či Pôjdu si lajknite naše facebookové stránky: 

Face Clubhttps://www.facebook.com/faceclub.sk

Vzdelávacie centrum Pôjdhttps://www.facebook.com/inspirativny.pojd

Leto začína o 3⃣2⃣1⃣ 🌄 !

Všetko je pripravené, už chýbaš len ty! 🌞

PS: A ako nám najlepšie pomôžeš? Zdieľaj tento článok s ostatnými Belančanmi. 

Tešíme sa na teba!