Jablkové hody v našom meste sa stávajú skvelou tradíciou

10. októbra 2023

Máte radi jablká? My ich milujeme! 🍎🍏 Po minuloročnom úspešnom nultom ročníku akcie „Jablkové hody“ sa celá komunita opäť zišla pri tejto obľúbenej udalosti, ktorá sa konala počas prvej októbrovej nedele v Dennom centre v Strážkach. Tento ročník opäť spojil ľudí z celého mesta a jeho okolia.

Jablkové hody boli výsledkom úzkej spolupráce rôznych spolkov a organizácií z nášho mesta. Konkrétne išlo o spoluprácu občianskeho združenia Expression o.z., Materského centra Hernička, Kráčame spolu a dobrovoľníkov Face Clubu. 🍏

Súťaž o najlepší jablkový koláč musí byť!

Jedným z hlavných bodov programu bola tradičná súťaž o najlepší jablkový 🍏 koláč. Do tejto súťaže sa zapojilo celkovo 10 súťažiacich (a ich koláčov od výmyslu sveta). 🥧

Návštevníci mohli ochutnať rôzne zákusky, ktorých hlavnou ingredienciou boli (ako inak) jablká. 🍎 Ale návštevníkov prekvapili a potešili aj pukance, slaný karamel či chutná čokoláda. A po dobrom jedle nám neostávalo nič iné, než hlasovať pre svojich troch favoritov. Po spočítaní hlasov sme vyhlásili troch víťazov:

  • Kovalčičky
  • Superstar Jakob
  • Centrum pre deti a rodiny Spišská Belá

Šťastným jablkovým 🍏 výhercom blahoželáme a tešíme sa s nimi. 😉

Postarali sme sa aj o aktivity pre deti

Počas Jablkových hodov sme sa postarali aj o tých najmladších. Pre malé deti boli pripravené kreatívne dielne, maľovanie na tvár, detský kútik a bublifuky. 🍏 Tešíme sa, že sme mohli privítať aj Sandru Fudalyovú, ktorá deťom predviedla umenie tzv. carvingu, čiže vyrezávania do ovocia a zeleniny. 

Deti si tiež mohli vyskúšať soft luky, mega hokejky, jenga vežu, bingo, kin-ball, spikeball a skákanie na nafukovacích koníkoch s dobrovoľníkmi z Face Clubu. Mohli sa zapojiť aj do jablkového lovu 🍏🍎🍏, kde bolo úlohou súťažiacich nájsť čo najviac skrytých jabĺčok. Tí najšikovnejší získali milé malé odmeny.

(Mimochodom, koľko jabĺk je podľa vás ukrytých v tomto článku? 😉)

A čo súťaže pre dospelých? Mysleli sme aj na nich

Jablkové hody by sa nezaobišli bez súťaží pre dospelých. Tentoraz sme pripravili súťaže v lovení jabĺk z nádoby s vodou i súťaž o najdlhšiu jablkovú šupku. 🍏 Vďaka nim sme zistili, kto z účastníkov vie najlepšie manipulovať so škrabkou a kto má súťažného ducha. 🍎 Víťazom gratulujeme.

Ďakujeme! 

Na záver by sme chceli poďakovať:

  • Všetkým spoluorganizátorom a dobrovoľníkom za ich ochotu, čas a nasadenie pre realizáciu tohto podujatia. 
  • Ďakujeme tiež sponzorom a donorom, ktorí túto udalosť podporili. 🍏
  • Ďakujeme mestu Spišská Belá za poskytnutie priestorov Denného centra a ZŠ M.R. Štefánika za poskytnutie jabĺk do súťaží. 
  • Ďakujeme Prešovskému samosprávnemu kraju, ktorý toto podujatie podporil finančne v rámci Výzvy poslancov PSK. 
  • A v neposlednom rade ďakujeme všetkým vám, ktorí ste prišli súťažiť, ochutnávať, hlasovať alebo len tak s nami stráviť čas pri dobrých jabĺčkach. 🍎  

Dúfame, že ste si užili spoločné popoludnie rovnako ako my. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník. 🍏

📸 foto: Radoslav Grivalský