Odštartovali sme Akadémiu pre dobrovoľníkov

8. apríla 2023

Vo Face clube máme opäť novú generáciu dobrovoľníkov. 😊

Face Club funguje od roku 2011 a mladí dobrovoľníci sú jeho neodmysliteľnou súčasťou. Od začiatku jeho fungovania sa tu vystriedalo už niekoľko generácií mladých. Tí ktorí klub zakladali, dnes už majú svoje rodinky a prichádzajú k nám so svojimi deťmi. Ďalší študujú na vysokých školách, alebo odišli za prácou mimo mesta.

Skvelou správou je, že cestu k Face Clubu si stále nájdu aj noví mlaďasi – a my sa im v nasledujúcich mesiacoch pokúsime odovzdať skúsenosti i vedomosti, ktoré pri svojom dobrovoľníckom dobrodružstve v klube budú potrebovať.

V sobotu, 1. apríla, sme spustili Akadémiu dobrovoľníkov

Áno naši dobrovoľníci sa v sobotu 1. apríla vzdelávali (nie, nie je to prvý apríl). ☝️ V rámci projektu Spolu Bližšie sme odštartovali prvú akadémiu pre dobrovoľníkov. Náš cieľ je jasný – chceme vzdelávať mladých ľudí, pomáhať im v lepšej spolupráci a rozvíjať ich talenty a schopnosti. Program bude prebiehať do konca júna a zúčastní sa na ňom viac ako 10 dobrovoľníkov.

Špagety aj marshmallow? 🍝 🍥

Akadémiu vedú skúsení lektori – Stanka Sobanská, Tomáš Stupeň, Michal Kuzár a Miriam Šelepová. Vzdelávanie bude prebiehať neformálne: dobrovoľníci budú zdolávať výzvy, ktoré si pre nich lektori pripravili. Hneď na prvom stretnutí bolo ich úlohou postaviť vežu zo špagiet a na jej vrchol umiestniť cukrík marshmallow. Myslite si že je to easy? Nuž, naši dobrovoľníci si to už nemyslia – a pri jej stavbe ich už Akadémia stihli aj čo-to naučiť 😉. Komunikácia a plánovanie je totiž základom každej úspešnej aktivity. 😎

Nielen vzdelávanie, ale aj mentoringová podpora

Dobrovoľníci okrem vzdelávacích workshopov dostanú aj príležitosť využiť mentoring, či už individuálne alebo v skupine. Naši mentori, manželia Vojtasovci – Richard a Nika, im prostredníctvom neho pomôžu v ich osobnom aj dobrovoľníckom raste.

Držte im palce! 👌

Dobrovoľníci počas akadémie určite zažijú kopec zábavy, no na jej konci by mali vedieť nielen postaviť vežu, ktorá nepadne.🗼 V rámci Akadémie dobrovoľníkov sa totiž budú uplatňovať princípy neformálneho a zážitkového vzdelávania, ako aj project based learning, rolové hry či prípadové štúdie z praxe klubu.

Takto budú mladí dobrovoľníci naďalej schopní tvoriť tvár Face Clubu, prinášať nové nápady, plánovať a viesť program pre deti a mladých ľudí v meste Spišská Belá. A na to sa fakt tešíme! 😎

Akadémia dobrovoľníkov je ďalšou aktivitou projektu Spolu Bližšie, ktorá bude mať priamy dopad na rozvoj klubu a dobrovoľníkov. Veríme, že sa nám podarí motivovať a vyškoliť novú generáciu dobrovoľníkov, ktorí sú už dnes neoddeliteľnou súčasťou Face Clubu a jeho budúcnosti. 🚀